KONUM

Agios Arsenios'ta, denize, Hora Naksos'a ve Paros adasına kadar enfes manzarası olan eşsiz bir mevkiidir. Bölge doğa severler, yürüyüşler ve merkeze çok yakın bir yerde sakinlik arayanlar için idealdir.

RAHATLAMA VE STRES ATMA İÇİN İDEAL DESTİNASYON

Aerides Villaları Hora Naksos'un güneyinde, Agios Arsenios'ta bulunmaktadır. Agios Arsenios veya yerlilerin deyimiyle Agersani, batı Naksos'un en büyük köylerinden biridir ve rivayete göre, adını köy henüz inşa edilmeden önce bölgede bulunan ve günümüzde hâla korunan Agios Arsenios şapelinden almıştır.

Köyde, bakımlı ve çiçek dolu bahçeleri olan, güzel, geleneksel evlerinin arasında dolaşırken restore edilmiş büyük Agios Spyridon kilisesini ve korsanlar döneminde gözlem evi olarak da kullanılan, 18inci yüzyıla ait bir bina olan Agios Nikolaos kilisesini görebilirsiniz. Birçok kır kilisesiyle meşhur olan bölgenin ören yerleri arasında Stroumpoula tepesindeki iki eski yel değirmeni, karakteristik güvercin yuvaları olan Agios Nikolaos şatosu ve asla keşişlerin ikamet etmediği Agios İoannis Prodromos manastırı yer almaktadır.

Bölgede adanın en güzel plajlarından bazıları olan Agia Anna, geniş Plaka plajı ve Agios Prokopios bulunmaktadır.

Mesafeler

  • Agia Anna Plajı: 4 Km
  • Plaka Plajı: 6 Km
  • Hora Naksos, havaalanı üzerinden: 7 Km
  • Hora Naksos, İria üzerinden: 5 Km
  • Havaalanı: 4 Km